Our Blog

Zakładam, że trafiłeś/aś na tą stronę, ponieważ Twój komputer został zablokowany przez aplikację z logo Policji, która informuje o znalezieniu nielegalnego oprogramowania. Pojawia się także komunikat o konieczności dokonania wpłaty poprzez system Ukash lub Paysafecard kary za te pliki (zdjęcie poniżej). Nie ma czego jednak się obawiać, ponieważ jest to wirus, a konkretnie ransomware Weelsof.

Nie należy także obawiać się o swoje pliki. Nie zostaną one skasowane. Obraz z kamerki nie zostanie nigdzie wysłany. Zainfekowanie tym wirusem jest o tyle denerwujące, że praktycznie całkowicie tracimy dostęp do komputera.

Przede wszystkim nie należy przelewać żadnych pieniędzy. Usunięcie wirusa jest bardzo proste. Jeżeli masz z tym problem, to proszę o kontakt.

Wirus policja - usunięcie Rybnik

Ransomware (ang. ransom – okup) to rodzaj oprogramowania używanego w przestępczości internetowej. Działanie ransomware polega na wniknięciu do wnętrza atakowanego komputera i zaszyfrowaniu danych należących do użytkownika. Potem program umieszcza w komputerze notatkę. Przestępca pisze w niej, co musi zrobić właściciel cennych plików, aby je odzyskać. Zwykle internetowy bandyta domaga się przelania pieniędzy na konto w banku elektronicznym i obiecuje, że w zamian wyśle klucz oraz instrukcje jak odszyfrować dane.

Pogotowie Informatyczne

Comments are closed.